Przejdź do treści
Strona główna » Jaki zegarek do garnituru wybrać

Jaki zegarek do garnituru wybrać

Jaki zegarek do garnituru wybrać

Elegancki styl to nie sięganie po drogie, luksusowe gadżety, lecz dbałość o szczegóły, jak choćby wybór zegarka do garnituru. Taka niewymuszona elegancja tworzy coś, co określamy jako klasę i szyk. Dlatego podpowiadamy, jaki zegarek do garnituru wybrać.

Wielkość

Najczęściej spotykanym błędem jest wybór zbyt dużych zegarków. Owszem, duże koperty i solidne paski są bardzo modne, ale pasują raczej do casualowych stylizacji. Elegancki zegarek męski do garnituru musi być proporcjonalny do nadgarstka. Większości mężczyzn pasują koperty o średnicy od 35 do 40 mm, a do tego niezbyt grube. Dlaczego? Ponieważ zegarek garniturowy powinien mieścić się pod mankietem koszuli.

Kolorystyka

Dopasowując zegarek do garnituru, trzeba wziąć pod uwagę wszelkie kolory, zarówno na kopercie i na tarczy, jak i kolorystykę paska. Do czarnego lub grafitowego garnituru najlepszy będzie klasyczny zegarek z białą tarczą, srebrną kopertą i czarnym, skórzanym paskiem. Jeśli zaś decydujemy się na granatowy lub jasny garnitur, najlepiej postawić na zegarek ze złotą kopertą, jasną tarczą i brązowym paskiem. Trzeba też pamiętać, że zegarek musi współgrać z pozostałymi dodatkami, takimi jak spinki do mankietów, paskiem do spodni czy butami.

Mocowanie

Niekiedy panowie sięgają po zegarki z metalowymi bransoletami i próbują je zestawiać z garniturami. Tymczasem bransolety zarówno w zestawieniu z garniturem, jak i z frakiem lub smokingiem, to zestawienie uznawane za nieeleganckie. Dlatego metalowa bransoleta stanowczo odpada. Lepiej postawić na klasykę, a więc skórzane paski z niewidocznymi przeszyciami i klamerką.

Tarcza i koperta

Zegarek do formalnej stylizacji powinien być minimalistyczny. Tym samym najlepiej sprawdzi się okrągła koperta. Dziwne, futurystyczne kształty zdecydowanie odpadają. Na jasnej, prostej tarczy powinny się pojawić delikatne indeksy bez cyfr lub cyfry rzymskie. Cyfry arabskie, podobnie jak wszelkiego rodzaju „bajery” nie współgrają z garniturową stylizacją. Zatem wybierając zegarek do garnituru najlepiej kierować się zasadą im mniej, tym lepiej. Idealny zegarek, uwzględniający wymienione elementy można znaleźć chociażby w sklepie internetowym Zegarmistrz.com.

Modowe eksperymenty

Wielu panów, szczególnie młodych, lubi wpleść w stylizacje akcent, który przełamie formalny charakter ubioru. Taka subtelna nonszalancja jest ostatnio bardzo modna, a nawet mile widziana, choćby na ślubach, które są radosną uroczystością. Chcąc wprowadzić taki element do swojego wizerunku, można postawić na oryginalne spinki do mankietów lub poszetkę w kontrastowym kolorze, ale w kwestii zegarka, lepiej pozostać przy klasyce.

Sprawdź ofertę naszych zegarków